Notice: Undefined variable: cosyone_header_style in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 243 Notice: Undefined variable: cosyone_header_search in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 246
Notice: Undefined variable: cosyone_header_style in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 253
Notice: Undefined variable: cosyone_header_style in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 261 Notice: Undefined variable: cosyone_header_style in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 272
    Notice: Undefined variable: cosyone_custom_menu_title1 in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 478 Notice: Undefined variable: cosyone_custom_menu_title2 in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 484 Notice: Undefined variable: cosyone_custom_menu_title3 in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 490 Notice: Undefined variable: cosyone_custom_menu_title4 in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 496 Notice: Undefined variable: cosyone_custom_menu_title5 in /var/www/farmasiint.com/catalog/view/theme/cosyone/template/common/header.tpl on line 502
04

Farmasi Kusursuz Cildin Peşinde

Okunma sayısı: 2053


Cildinize iyi bakın.

Cildinize ne kadar iyi bakarsanız, o kadar iyi görünürsünüz. Genetik faktörlerin dışında yeterli uyku, gün içerisinde içilen su, güneşten korunma, sigara ve alkolden uzak durma, sağlıklı besinler tüketmek son derece önemlidir. Bunların yanı sıra cildi her zaman temizlemek, arındırmak ve nemlendirmek son derece önemlidir! 

Adım adım cilt bakımı

1. Temizleme: Temiz, kirden ve makyajdan arındırılmış bir cilt kuşkusuz cilt bakımının

En temel adımıdır. Yüzünüzü günde 2 kez(sabah ve akşam) uygun bir temizleme ürünü ile yıkamanız ideal bir cilt temizliği için gereklidir.  

 2. Tonik Kullanımı: Günlük bakımda tonik, yüzü temizledikten sonra en önemli ikinci bakımdır.

Kalan son makyaj kalıntılarını ve cildin gün boyunca maruz kaldığı kirlerden cildi arındırır ve gözenekleri sıkılaştırmaya yarar.

  3. Nemlendirme: Cildimizi nemlendirme temel bakımın en son adımıdır. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz, bu adım sizin oldukça önemli. Yağlı cilde sahipseniz de cildinizi nemlendirmeniz oldukça önemlidir, yalnızca yağsız bir formüle sahip nemlendirici kullanmanızı öneririz. Bu adımda yaşınıza ve cilt tipinize uygun, kremlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Özellikle güneş ışınlarının neden olduğu kırışıklıkları, güneş yanıklarını, kahverengi lekeleri vs önlemek için günlük nemlendiricilerde SPF koruma özelliğine dikkat etmelisiniz. Nemlendirici sürerken boynunuzu asla ve asla atlamayınız.

Göz kremi de göz çevresi bakımı için son derece önemlidir.

Yaşınıza uygun bir göz kremi ve nemlendirici krem kullanmaya özen gösterin. 

Diğer Adımlar;

1. Serum: Kullandığınız nemlendirici krem yeterli gelmiyorsa serum da kullanabilirsiniz, 

2. Peeling: Peeling cildi ölü hücrelerden arındırmak için önemli bir adımdır. Peeling işlemini haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

3. Maskeler: Cilt tipinize göre nem maskesi, kil maskesi gibi ürünler tercih edebilirsiniz. Bu tür bir maske uygulama gereği hissediyorsanız yine haftalık bir düzene oturtmanız çok önemli.


İlgili Postlar
Yorumlar
Yorum Yaz