Başarı Hikayeleri

 Merhabalar, Ben Fatma Arslan. 

 
1978 yılının ilk günlerinde merhaba dedim dünyaya. Karadeniz’in asi şehri Trabzon’da yaşıyorum.
 
Temel abimize sormuşlar. Trabzonlu olamasaydın ne olurdun? Valla çok mahcup olurdum demiş...
 
Karadeniz gibiyim... Karadeniz; bereketlidir aç bırakmaz insanını, bazen sakindir derinliklerini keşfetmene izin verir, bir bakarsın tepesi atmış her şeyi devirir, ansızın kararıverir ne olduğunu anlamazsın, yağacaksa yağmur ona sorar o izin verirse şehrine akar, içinde pislik barındırmaz hepsini sahiline atar, bazı kıyıları taşlıktır içinde yürümene izin vermez, bazı kıyıları da tam tersi kapkara kumdur amaaa bir hatanı görürse seni derinliklerine gömer...

Gerisi teferruat...2009 yılında doğrudan satış ile tanıştım. Hiç inanmadığım bu sektöre sadece kendimi oyalamak için girdim. Bu işin kazançlarını, sıradan insanların sıra dışı paralar kazandığını gördüğümde bende yapabilirim diyerek işime dört elle sarıldım.
 
Farmasi ile başka firmada direktör iken tanıştım. Ürünlerine âşık oldum. Benim hakkımda herkesin bildiği iki şey matematik sevdam ve teknoloji hayranlığım. Bu ikisi birleştiğinde Farmasi’nin kazançlarını görmemek imkânsızdı. Daha önce çalıştığım firmanın iki katını kazanacağım, sağlık bakanlığı onaylı, helal sertifikalı, GMP sertifikalı ve en önemlisi %100 Türk malı. Bu unsurları bir araya getirdiğim an çalıştığım firmadan hemen istifa edip Farmasi yolculuğuma başladım.
 
Kayıt olan her danışman mutlaka: Farmasi kimdir? Ürünleri nelerdir? Kazanç sistemi nasıl? Bu soruların cevaplarını araştırarak önce kendine yatırım yapmalıdır. Kayıt olduğu ay önce kendi ihtiyaçlarını alarak ürünler hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu aşamalardan sonra asıl yolculuk başlamaktadır. Artık şirketi tanıyor, ürünleri tanıyor ve kazanç sistemini biliyorsunuz. Şimdi hayallerinize ulaşmak için yola çıkıyorsunuz.
 
İlk işe başladığımda kataloğu çantamdan çıkarıp gösteremiyordum. Arkadaşlarımla buluştuğumda çantamdan cüzdanımı arar gibi yapıp önce kataloğu masaya koyuyordum. Bazen alıp bakıyorlardı, ben de anlatıyordum. Zamanla bu çekingenlik kayboldu artık dolmuşta yanıma oturan bayana da, markette ki kasiyere de, uçaktaki hostese de katalog verip işimi anlatır oldum. Her zaman kendime bir hedef belirledim. İlk ay şu seviyede olacağım ve kazancımla bunu alacağım gibi. Günde en az üç kişiye Farmasi Kozmetiği ve kazançlarını anlatıyorum. Danışmanlarımla sık sık görüşüyorum. Hafta da iki gün danışmanlarımla buluşup planlama yapıyorum. Herkesin mutlaka kendine has çalışma programı vardır. Ama başarının tek yolu inanç ve istektir.
 
Nasıl yaptın sorusunun asıl cevabı: Tabi ki yalnız başarmadım. BAŞ-ARI’larım olmadan da ben olmazdım. Muhteşem ötesi bir ekip ile her zaman her yerde BAŞ-ARI olmaya devam edeceğiz.
 
Yapabileceğinize inandığınız ve yapabilmeyi istediğiniz sürece hiç bir güç sizi BAŞ-ARI olmaktan alıkoyamaz.
 
Ben inandım ve başardım. Şimdi sıra sizlerde.http://farmasiint.com/image/catalog/nuriyedoganlar.jpg

Nuriye Doğanlar…

Artık bizde başaranlar arasında yerimizi aldık  

Küçük yaşta anlamıştık başarmak zorunda olduğumuzu!

Aslen Niğdeliyim  doğum yerim Ankara yetişme eğitim ve iş hayatım İstanbul’da geçti, çeşitli şirketlerde çalıştım. Çalışmış olduğum şirketler hep yabancı şirketelerdi. Benim bir özlemim vardı Türk şirketi  fakat network  sistemi ile çalışan bir şirket, bir gün böyle bir şirketin olduğunu Farmasi kozmetiğin kurulduğunu öğrendim. Hayallerimin ve dualarımın gerçekleştiğini düşündüm, bu arada çalışıyor olduğum bir işim  ve kariyerim vardı, hiç kolay değildi düzeni bozmak bu benim için radikal bir karardı, benim 2 oğlum 1 de kızım var, sorumluluğum ağır hiç bir şey kolay değildi, sponsorum İlknur Çelik beni aradı, Farmasi Kozmetiği anlattı, daha önce benim ekibimde çalışıyordu benden önce Farmasi kozmetiğe gelmişti, Nuriye Hanım siz olmadan olmuyor hadi gelin dedi, bende kızım Nurcan Doğanlar’ı başlattım 3.ayında bende geldim. Bir ay içinde müdür oldum, 5.ayımda direktör oldum, grubumdan direktörler ve müdürlerimiz çıkmaya başladı. Farmasi kozmetiğin ilerlemesi için elimden geleni yaptım. Yapmış olduğum çalışmalar ev toplantıları beni  ve ekiplerimizi her zaman daha ileriye götüreceğine inanıyorum. Hedef ve hayalimi merak ediyor musunuz?  2015 yılında helikopter bizim bahçeye inecek…

Başarıya giden yol çalışmaktan, başarmak için ise sabır etmekten geçtiğine inanıyorum. Bıkmadan usanmadan çalıştık, artık emeğimizin karşılığını almak zamanı gelmişti, hedeflerimize ulaşmaya başladık, kendimize olan güvenimiz artmıştı, hedeflerimizi büyüttük  daha büyük başarılara imza atacağız. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. İnanıyorum ki ekibimdeki herkes kendi hikayelerini yazacak ve büyük başarılara imza atacak... Sevgilerimi sunuyorum.

Saygılarımla.


http://farmasiint.com/image/catalog/songulbabacan.jpg

SONGÜL BABACAN

Saygıdeğer Farmasi Ailem

Trabzon ili Araklı ilçesi Ortaköy de 25.12.1974 de doğdum. İlköğretimi bu köyde bitirdim. 13 yıllık evliyim. Berkan adında bir oğlum, Berika adında bir kızım var. Ev hanımıydım, bir gün komşum bana ayda ekstra  50-100 lira civarı bir para kazandığını söyledi. Nasıl olduğunu sordum bana satış odaklı bir doğrudan satış firmasını anlattı. Bende yapabilirim dedim ve kaydoldum. İlk başladığımda eşim çok karşı çıktı ve istemedi. Âmâ sonra benim başarabileceğimi anlayınca bana çok destek oldu, şu anda desteğine ben bile şaşırıyorum. Bu firmada 4 yıl Lider Altın Takım Öncüsü olarak çalıştım. Fakat verdiğim hizmetin karşılığını alamıyordum kazanç planı yeterli değildi. Daha sonra kazanç planı daha yeterli olan başka bir şirkete geçtim. 6 ayda Müdür oldum. 1 yıl bu şirkette çalıştım. Ama hep içimden keşke bir Türk firması olsa da yabancı ürünleri tanıtmasak diye geçiriyorken FARMASİ kozmetikle tanıştım. Farmasi %100 Türk sermayeli bir firmaydı üstelik kazanç planı da beni çok memnun etti. Hemen hiç tereddüt etmeden başladım çalışmaya. 

Dün ev hanımı iken bugün saygın bir iş kadını oldum. İşime sevgiyle gönül verdim. Bu başarımın sırrı sabırla çalışmak çalışmak çalışmak.

Farmasi Kozmetik’te çalışmak bir ayrıcalıktır. Herkes bu işi yapabilir. Öncelikle ailenizdeki bireylerin ihtiyaçlarını Farmasi şirketinden ekonomik fiyatlara satın alıp aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra isterseniz çevrenizdekilere akrabalarınıza arkadaşlarınıza ve dostlarınıza yaptığınız satıştan %33kar elde edebilirsiniz. Birbirinden güzel hediyeler satın alabilir ve hatta kazanabilirsiniz. Daha fazla kazanmak istiyorum diyorsanız işte o zaman çevrenizdeki tanıdıklarınıza Farmasi’den aldığınız keyfi ve kazandığınız paraları bahsedip onları da üye yapabilirsiniz.%4 den başlayıp %22 varan primler, ekstra %3-2-1,5-1 kazanabilirsiniz.

Üstelik Direktör olduğunuzda SGK olacak ve rahatlığını yaşayacaksınız.

Yeter ki isteyin. Başarının sırrı istemek. Ben yapamam diye düşünmeyin, bilin ki bende öyle başladım. Sizde başlayın ve başarın.

http://farmasiint.com/image/catalog/arzuerdem.jpg

Merhabalar 

Ben  Arzu Erdem


Farmasi kozmetik direktör

1983 Sinop / Ayancık doğumluyum babamın işi nedeniyle 3 yaşından bu yana    Manisa/soma da yaşamaktayım.11 yıl önce eşim Fikret Erdem ile evlilik hayatımıza imzamızı  attık, 10 yaşındaki kızım ( İrem’im ) 5,5 yaşındaki oğlum (Eren’im)1,5 yaşındaki  sürpriz yumurtam :) oğlum  (Enes’im) ile çok şükür anneliğin keyfini  fazlasıyla yaşamaktayım...2007 yılından bu yana network marketing alanındaki çalışmalarımın ilk 2 yılını farklı bir firmada doğrudan satış yaparak çalıştım. son 3 yıldır sponsorluk adına kendimi fazlasıyla eğittim network marketing alanında, bir hayli yol kat ettiğimi düşünmekteyim. 2010 yılında  Farmasi kozmetik ile tanıştım  firmamızın tanıtım videolarına ve ürünlerine hayran kaldım. Ürünlerin  bitkisel, sağlık bakanlığı onayı olması, helallik belgesine tabi olması muhteşemdi. %100 Türk firma daha ne olsun ki? Diğer firmadaki çalışma hayatıma anında son verdim.

*önce evimin çocuklarımın ihtiyaçlarını aldım

*ürünleri kullanmaya başladıkça Farmasi’ye duyduğum ilgi ve heyecan daha çok artıyordu..

*ürünlerimizi kullandıkça anlatması daha güzel oluyordu.


*****sıra kazanç tablomuza geldiğinde*****

%15 5000 - %18 10.000 - %22 15.000’ler gözümde o kadar büyüyordu ki zor diyordum %10 2000’e  ulaşabilir miydim acaba? Denemekte fayda vardı sonuçta kaybedecek hiçbir şeyim yoktu! telefon rehberimden, tanıdıklarımdan, Facebook adresimden hemen kendime bir isim listesi hazırladım. Anlattım, anlattı0m anlattım,  gezmede, piknikte, hastanede, postanede, pastanede :) banka sıralarında ürünlerimizi kazanç tablomuzu tanıdığım tanımadığım herkese anlattım. Geriye dönüşler güzel oluyordu 1 ürün alan kişi 2. Ürünümüzü heyecanla alırken etrafındaki kişilere reklamımızı yapıyordu. Ben x firmanın ürününü kullanıyorum senin firman tanınmış değil diyen kişiler bile  evime gelip arzu; sende duş jeli, masaj jeli, vücut kremi varmış  Fatma Abla almış çok memnun kalmış bende istiyorum diyebiliyorlar! Bunları duymak süper bir duyguydu fakat biliyordum ki güzelliklerin yanı  sıra zorlu günlerde olacaktı. Çok şükür ekibimi kurmaya başlamıştım ekibim büyüdükçe maddi manevi sorumluluklarım artmaktaydı...

** 2 tane bakıma muhtaç çocuk, hamilelik dönemi                

** kömür madeninde çalışan eşim

** ilgi ve destek bekleyen ekibim

** ekibim büyüdükçe telefon görüşmelerim, net başında çalışmalarım eşim ve ailem tarafından göze batar hale gelmişti

** maddi anlamda elimde avucumda ne varsa, kendimin hatta çocuklarımın dahi özel giderleri  için ayırdığımız parayı her ay katalog, basılı malzeme, kargo ve telefon parası olarak harcardım

**kendi konturumu bitirir, eşimin konturlarını da harcardım

**sonuçta ev hanımıydım ve sınırlarım bir yere kadardı :(

*eşimle  az kavgalar etmedik

Eşim; “bırak bu işi;  kazanıcam, kazanıcam, diyorsun boşuna kendini yoruyorsun”

Annem: “kızım bırak şu işi  evinin işini yaptıktan sonra, akşama kadar çocuklarınla keyfine bak niye yoruyorsun kendini” (canım benim annelik duygusu işte)

Ben; yok bırakmam, var mı kimseye bir zararım, millet gibi kapı kapı dedikodumu yapayım, evimi  çocuklarımı ihmal etmiyorum. 

Ben böyle çok mutluyum bir gün bana hak vereceksiniz...

*çoğunuz bilir ki bir sponsorun  en zor anı ekibi çağrı attığında kontörsüzlükten geriye dönememek katalog ulaştıramamaktır!

Allah’ım diyordum masraflarımı karşılayabilecek telefonumu hatlıya çevirecek kadar para kazanmamı nasip eyle.

**henüz yolun başındaydım biliyordum ki o zamanlar yaptığım harcamalar ( yani işime yaptığım yatırımlar bir gün bana fazlasıyla dönecekti )

*yaşadığım filimin sonunu ben görüyordum fakat etrafımdakilere network marketing sistemin iş olduğunu anlatamıyordum :( çünkü para kazanamamıştım.

 2 seçeneğim vardı

*ya pes edecektim

*ya da  pes etmeyecektim

O kadar emek vermiştim  pes etmek yakışmazdı aslan burcu Türk kadınına ;) sonra nemi oldu? 2011 yılının eylül ayına kadar masraflarımı karşılayacak kadar paralar kazandım tabi ki bu arada bebeğim doğdu ve yaşına az kalmıştı. Haydi arzu dedim bu kadarını başardıysan müdürlüğü de başarırsın eylül ayında çalışmalarımı hızlandırdım istedim,, inandım, azmettim çalıştım ve ekim 2011 de %22 müdür olmuştum demek ki isteyince oluyormuş!  5 ay  %22 müdürlüğümü korumayı başardım.   Şuanda altın direktör adayı olarak  bir memurun aldığı ücreti almaya başladım!  Artık sınırsız hattım var ekibime sınırsız katalog desteği  ve hediyeler sunabiliyorum  kazandığımın %65 ini ekibime harcarken % 35inide bol bol çocuklarıma harcıyorum... Eşiminin ve annemin tepkisi ne mi oldu? Allah razı olsun eşim bana destek olmaya başladı.  Desteğinden bu yana yüküm biraz daha hafifledi kazancımı gördüğünde hayret ediyor  sağ olsun herkese beni anlatıyor. :) annem ise herkese; biz Arzu’ya önce köstek olduk şimdi destek oluyoruz. Az üzülmedi  yavrum  ama sonunda isteğine kavuştu. Al komşu al arzum satıyor bunları  ürünler çok güzel satmak istersen sende üye ol diyor :) :) ( canım annem seni çok seviyorum...) Tabi ki kayınvalidemi de unutmamak gerek Allah razı olsun bebeğime benden iyi bakıyor desem yeridir. Çok şükür rabbim e hayaldi gerçek oldu. İşte arkadaşlar benim direktörlük maceram bu hikayeden ibarettir... Şuan tek isteğim 2010 yılından buyana bana inanan güvenen ekip arkadaşlarımın isimlerini tek tek Farmasi top 10 listelerinde görmektir! Pes etmek yok olumsuzlukları duymak yok yola devam. Bizlere böylesine muhteşem ürünleri ve iş fırsatını hediye eden  bizlere güvenen

*sayın yönetim kurulu başkanımız: hakan tuna beyefendiye

*bizleri yalnız bırakmayan  genel müdür yardımcımız: devrim hamaratlar a

*bölge satış yöneticimiz: Ceyda Alaçam’a

*müşteri ilişkiler müdürümüz: Ahu Gençdoğan’a

*müşteri hizmetlerimizdeki: arzu ve demet kardeşlerime

*tüm Farmasi personellerine

*direktörüm Fatma Yavuz’a

*üst direktörlerime

*eşime aileme arkadaşlarıma

Veee en önemlisi de tüm derinlikteki ekip arkadaşlarıma kardeşlerime  çabalarından, azimlerinden dolayı 

Tebrik eder, teşekkürlerimi sunarım.

Saygı ve sevgilerimlehttp://farmasiint.com/image/catalog/fatmayavuz.jpg

Fatma Yavuz Farmasi direktörünün hayat hikayesi 

Çorum’un kazası Kargı’nın köprübaşı köyünde doğdum. Evlilik nedeniyle Amasya’da oturuyorum ev hanımıyım. 1972 doğumluyum, 25 yıllık evliyim, 2 çocuk annesiyim. Kişide erkek birisi 24 yasında diğeri 19 yasında 1 haftalık ta kaynanayım:))) 1997 yılında komşum vasıtasıyla başka firmada çalışmaya başladım.3 tane network firması tanıdım,ama ciddi olarak Farmasi’de çalışıyorum. Çünkü yüzde yüz(%100) Türk firması, sağlık bakanlığından onaylı, helal kozmetik ve ürün kalitesi, müşteri memnuniyeti, ürünü bir alan, ya üye olup ya da tekrar alan oldukça beni bu işe bağladı. Farmasi’nin helal kozmetik olduğunu bilmeden, ben başka yabancı ürünler satmışım. Eşim çok karşı geldi.10 yıldır satış yapıyorsun sürekli ben ödüyorum boş bu işler seni kandırıyorlar inanmıyorum diyordu. Bu kadar para kazanılsa bu kadar okuyanlar kafayı yemiş 7 yıl okuyanlar boşa okumuşlar deyip bana bir ekmek parası bile vermeden benimle tartışıp işe gitti. Yine de Allah razı olsun eşimden gerek sabah 8 akşam 12 de eve geldiğim oldu eşime anlayışından ve sabrından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu başarımı eşime ve firmama borçluyum. Paran olmayınca sponsorluk bile olmuyor, bu hale geldim ama çok sınavlardan geçtim gerekti ekmek paramla katalog ve tanıtım ürünleri aldım durumu iyi olan insanlar yanında hep küçümsendim ama hep Hz. Allah’ımdan istedim bugünlerin misafir olduğunu biliyordum şuan kazanıyorum, Allaha şükür. Şunu öğrendim bu işimde, paran varsa arkadaşın, dostun ve kaliten var demektir. Çok küçümsendim ama yine de vazgeçmedi başaracağım, başarıyorum diyebildim. Allah’ıma şükürler olsun firmama ürünlerine sonsuz güveniyorum türbanlı olan arkadaşlarıma helal kozmetik deyince ürünümü rahat bir şekilde satabiliyorum. Açık olan arkadaşlara da sağlık bakanlığı onayını sunuyorum, çok müşterimden sağlık bakanlığı onayını, helal kozmetik deyince dinimizle karıştırıyorsun deyince yanlış tepkiler aldım ama şuna inanıyorum ki, pazar gibi ucuz sarar gibi kaliteliyiz. Tüm network işi yapan arkadaşlarımıza ricam lütfen saha çalışması yapalım, kayıtlı arkadaşlarımız zaten Farmasi’yi tanımışlar kafalarını karıştırmayalım. Firma sahibimiz hakan tuna ya biz Türk olarak bizleri düşündüğü için sonsuz teşekkür ediyorum. Genel müdürümüz devrim hamaratlar ada saygısından başarısından desteğinden dolayı Allah razı olsun diyorum. Firmamızda çalışan Ceyda Alaçam müdürüme desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum iyi ki varsın canım:))).tüm bölge müdürlerine Ahu, Arzu, Demet’e çok teşekkür ediyorum. Depodaki arkadaşlarımızda kolilerimize dikkat etmelerini rica ediyorum emeklerinden dolayı da Allah razı olsun diyorum. Sevgili direktörüm Arzu Erdem’e de katkılarında dolayı çok teşekkür ediyorum emeğine yüreğine sağlık pırlantam. Yasemin Uyar direktörüme Fazıl Tokmak müdürüme ve tüm alt ekibimdeki pırlantalarımdan Allah razı olsun diyorum başarılar diliyorum. Pırlantalarım çok güzel yerlere ulaşacağız diyorum Allah’ım hepimizin yolunu acık etsin şeytana fırsat vermesin rızkımız bol olsun pırlantalarım saygılarımla 

http://farmasiint.com/image/catalog/songulkaratas.jpg

Songül Karataş

Merhaba Farmasi ailem,

1979 Kastamonu doğumluyum. İki tane dünyalar tatlısı kızım var. Farmasi ile 2010 yılında tanıştım. Farmasi Kozmetik’i yönetim kurulu başkanımız Hakan Tuna’nın TV röportajında duydum. Farmasi’nin %100 Türk firması olması benim ülkemde Türkiye üretebilmesi ve ihracat yapıyor olması beni çok etkilemişti. Benim hayallerim hedeflerim vardı. Hayallerime hedeflerime ulaşmak için Farmasi’nin  doğru firma olduğuna inandım. Her gün  en az 3 kişi ile Farmasi’nin kazanç fırsatlarını ürünlerinin kalitesini anlattım. Kısa sürede direktörlüğe ulaştım. Bir ev kadını iken kendine güvenen para kazanın ve en önemlisi de başkalarına da kazandıran bir iş kadını oldum şuan hayalini bile kuramadığım hayatı yaşıyorum hakan bey size minnettarım bana hayallerimi yaşamama vesile olduğunuz için. Hiç bir başarı tesadüf değildir. Sizinle okuduğum bir kitaptan kısacak bir hikaye paylaşacağım; dünya atletizm şampiyonuna, arkadaşları: “senin yerinde olmak için neler vermezdik” demişler. Şampiyon cevap vermiş eğer her gün sabah 5’de kalkıp bütün gün antrenman yaparsanız ayaklarınız parçalana kadar sizde koşarsanız sizde başarırsınız demiş. Bana hayallerime giden yolda arkadaşlık yapan danışmanlarım ve direktörüm adaylarıma sevgi ve saygılarımla sonsuz teşekkürler…